Przyciski wielofunkcyjne Berker TS i Berker TS Sensor

Autor: Grzegorz Celiński
4 Kwiecień 2010
Berker TS Sensor

Berker TS Sensor

Bardzo często dostaje zapytania od instalatorów o przyciski eib, które można “podłączyć” do typowego alarmu. Dodatkowo spora grupa zainteresowanych, pyta się o możliwość sterowania temperaturą.  Niestety nie ma takich przycisków EIB, aby mogły umożliwić sterowanie temperaturą typowemu systemowi alarmowemu.  Natomiast jest pewna grupa przycisków EIB, które są przyciskami bezpotencjałowymi.  Przyciski bezpotencjałowe można wykorzystać w dowolnym systemie alarmowym, czy automatyki domowej. Taki przyciski ma w swojej ofercie Berker.

W ofercie Berker mamy do wyboru dwa rodzaje przycisków bezpotencjałowych. Berker TS Sensor jest to szklany przycisk dotykowy.  Berker TS, znany też pod nazwą Berker TS Przycisk jest typowym przyciskiem zwiernym.  Zarówno Berker TS  i Berker TS Sensor umożliwiają wysterowanie od dwóch do ośmiu obwodów/urządzeń.  Oprócz sterowania Berker TS Sensor ma wbudowanych dziewięć diod, które mogą pełnić funkcję informacyjną albo nawigacyjną.  Najczęściej osiem diod wykorzystuje się do informowania o stanie danego obwodu/urządzenia, a dziewiątą diodę jako nawigacyjną.

Tagi: , ,

Kategoria: Systemy Inteligentny Dom

Odpowiedzi: 9 do wpisu “Przyciski wielofunkcyjne Berker TS i Berker TS Sensor”

 1. Waldi mówi:

  Czy ten przycisk będzie działał z centralą alarmową satel integra 128WLR

 2. admin mówi:

  Tak, Berker TS Sensor może współpracować z każdym systemem alarmowym na zasadzie przycisku nc/no.

 3. Kinga mówi:

  Czy ten przycisk można podłączyć do tańszych systemów? Bardzo mi się podobają te przyciski. Widziałam je w rzeczywistości na makiecie pokazowej u jednej z firm instalacyjnych. Dostałam wycenę na kompletny system eib i muszę przyznać, że mnie na niego nie stać. Dostałam też ofertę na drugi niemiecki system xcomfort i z dwie oferty na jakieś mniej znane systemy. Jeden wypadł bardzo korzystnie cenowo i podobno ma takie same możliwości jak eib. Ale nie mają w swojej ofercie żadnych przycisków oprócz tych tradycyjnych. Przedstawiciel tego systemu powiedział mi, że nie ma możliwości podłączenia przycisków eib do ich systemu. A może jednak jakoś się da? Ile w ogóle kosztuje taki przycisk?

 4. admin mówi:

  A jak ten system się nazywa? Ogólnie to jeżeli można podłączyć zwykłe przyciski to wyżej opisane też. Zasada podłączenia jest taka sama – wykorzystuje się do tego wejścia binarne.
  Co do ceny to dokładnie nie pamiętam ile cały komplet kosztuje. Ale gdzieś od 300-400zł za dwu funkcyjny, do max 800zł za ośmiu funkcyjny. Ceny są bardzo przybliżone, bo dokładnie nie pamiętam.

 5. Kinga mówi:

  Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź :) Widzę, że nie tylko ja nie mogę spać :)
  System nazywa się F&F. Podobno mają go zainstalowanego już w kilkuset domach, także jest raczej dobry.

 6. Qubus mówi:

  Trafiłem przypadkiem na tego bloga. Właśnie szukam jakiegoś fajnego przycisku albo taniego panela do sterowania oświetleniem zrobionym na alrmie satel. Firma, która zrobiła mi alarm, zrobiła mi też sterowanie oświetleniem w salonie, jadalni, kuchni i holu. Teraz jest tak, że mam takie włączniki roletowe (takie jak dzonkowy tylko z dwoma klawiszami). W trzech miejscach tych pomieszczeń mam trzy takie przyciski berkera to znaczy w trzech miejscach mam ramkę potrójną z trzema przyciskiami. Obsługuje się to nawet nie najgorzej, ale wygląda to tragicznie. Dla żony i dzieci musiałem podrukować specjalne naklejki na te klawisze, żeby każdy wiedział co gdzie włączyć. Szukałem jakiegoś rozwiązania, aż w końcu znalazłem tego berkera. Ceny przycisków berkera znalazłem w sklepie internetowym. Jest trochę drogi, ale na trzy takie jakoś nazbieram.
  Problem jest tego typu, że alarmista wycenił dodatkowe urządzenia do centrali na prawie 1,5tys zł. Wyceny robocizny nie poddaję dyskusji, bo wiem, że jest przy tym trochę pracy i główkowania.
  Czysto teoretycznie to chcę zastąpić tylko te przyciski roletowe tymi berkerami i dodatkowo chcę uruchomić te diodki w przycisku. Proszę o krótką odpowiedź, czy urządzenia do alarmu satel związane z rozbudową mojego systemu mogą tyle kosztować?

 7. admin mówi:

  Można poprosić tego alarmistę o wykaz proponowanych urządzeń, znaleźć cennik satela i porównać.
  Co do samych urządzeń to zakładając najbardziej rozbudowaną wersję, to nie potrzebujemy żadnego expandera wejść. Wejścia można wykorzystać te które teraz obsługują przyciski roletowe.
  Aby uruchomić diodki statusowe i podświetlanie to potrzebne będą dodatkowe wyjścia – wystarczą trzy expandery po 8 wyjść. Jeżeli obciążalność prądowa systemu będzie za duża, to jeden z expanderów wyjść powinien być z zasilaczem. Do tego możemy potrzebować obudowę i transformator. Cena wszystkich urządzeń powinna zamknąć się w 700zł. Chyba, że o czymś nie wiem.

 8. Moren mówi:

  Mam u siebie poinstalowane sterowniki xcomfort. Na tej stronie przeczytałem o tym przycisku i jestem nim zachwycony. Ale jak policzyłem sobie ile urządzeń xcomfort muszę zużyć na ten jeden przycisk to szybko sobie go odpuściłem. Przy założeniu, że chcemy wykorzystać przycisk 8 krotny, to z xcomfort potrzebujemy:
  4 nadajniki wejść binarnych co daje nam około 800zł. Opcjonalnie do 8 diod potrzebujemy 8 sterowników bezpotencjałowych co daje jakieś 1000zł. W moim przypadku cześć diod mogę pośrednio podłączyć do przycisku, ale trochę byłoby z tym zabawy. Oczywiście przycisk kosztuje pewnie jeszcze 500zł. Za te pieniądze mogę kupić dwa room managery. Szkoad, że tak drogo to wychodzi.

  • admin mówi:

   Tak, w przypadku systemu Xcomfort wykorzystanie tych przycisków cenowo nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Ale integracja jest jak najbardziej możliwa.

Zostaw odpowiedź