Archiwa z miesiąca Wrzesień, 2011


Pytanie o koszt budowy Inteligentnego Domu

Autor: Grzegorz Celiński
21 Wrzesień 2011

Bardzo często jestem pytany ile kosztuje inteligentny dom. Jak to napisał ktoś na jakimś forum „inteligentny dom kosztuje tyle co samochód”. Pytanie tylko jaki samochód ;)

Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. System inteligentnego domu może kosztować od kilkuset złotych do… pewnie kilku milionów :) . Cena uzależniona jest od marki systemu, funkcjonalności, ilości sterowanych obwodów oraz cen usług. Czytaj dalej…

Sterowanie IR w inteligentnym domu.

Autor: Grzegorz Celiński
18 Wrzesień 2011

Sterowanie IR w inteligentnym domu

Pojawienie się nowego urządzenia w ofercie produktów Nexo – nadajnika/odbiornika IR zainspirowało mnie ;) do napisania kilku zdań na temat sterowania IR w inteligentnym domu. Tak na marginesie, chyba większość czytelników zgodzi się ze mną, że moduł IR Nexo wygląda bardzo…. fajnie ;)

Sterowanie za pomocą fal podczerwieni jest jedną z najstarszych i najbardziej popularnych dróg sterowania bezprzewodowego. Sterowanie IR (InfraRed) wykorzystywane jest niemal w każdym urządzeniu a-v. Piloty IR dodawane są do prawie każdego urządzenia  audio video, urządzeń HAVC (klimatyzatorów), przenośnych gniazdek, napędów rolety/markiz itp. Większość urządzeń korzysta z najbardziej popularnych kodowań RC5 i RC6. Odbiorniki/nadajniki występujące w systemach domu inteligentnego najczęściej obsługują właśnie ten sposób kodowania. Oprócz systemu Xcomfort praktycznie w każdym popularnym systemie automatyki domowej możemy spotkać moduł IR.

Czytaj dalej…

Kradzież teści z tego blogu :(

Autor: Grzegorz Celiński
5 Wrzesień 2011

Wszystkie treści pisane na tym blogu jak i na stronach moich firm pisane są przeze mnie (blog) albo częściowo przeze mnie, a częściowo przez moich pracowników lub wspólników (strony firmowe). Ostatnio pewien znajomy polecił mi bardzo fajne narzędzie do sprawdzania powielonych treści. Jednym słowem w prosty sposób mogę mniej więcej sprawdzić kto bez mojej zgody skopiował moje treści i umieścił na swoich stronach.

Pierwsze spojrzenie na wyniki sprawiło, że poczułem się dumny widząc jak wiele osób cytuje moje teksty. Pierwsze wejście na na dowolną stronę z moimi tekstami sprawiło, że moja satysfakcja zmieniła się w ….

****************

edit 18.09.2011r

Wszystko można rozwiązać ugodowo. Kasuje linki bo już są nieaktualne :)
**************************************************

Niestety nie jest to odosobniony przypadek. Z moją główną stroną firmową jest jeszcze gorzej :( .  Jak nazwać takie działanie? Ktoś bez pozwolenia kopiuje cudzą pracę i dodatkowo sam nazywa się autorem. Jak nazwać taką osobę? Czy taka osoba może uczciwie prowadzić firmę?