Archiwa kategorii ‘Systemy Inteligentny Budynek’


Kradzież teści z tego blogu :(

Autor: Grzegorz Celiński
5 Wrzesień 2011

Wszystkie treści pisane na tym blogu jak i na stronach moich firm pisane są przeze mnie (blog) albo częściowo przeze mnie, a częściowo przez moich pracowników lub wspólników (strony firmowe). Ostatnio pewien znajomy polecił mi bardzo fajne narzędzie do sprawdzania powielonych treści. Jednym słowem w prosty sposób mogę mniej więcej sprawdzić kto bez mojej zgody skopiował moje treści i umieścił na swoich stronach.

Pierwsze spojrzenie na wyniki sprawiło, że poczułem się dumny widząc jak wiele osób cytuje moje teksty. Pierwsze wejście na na dowolną stronę z moimi tekstami sprawiło, że moja satysfakcja zmieniła się w ….

****************

edit 18.09.2011r

Wszystko można rozwiązać ugodowo. Kasuje linki bo już są nieaktualne :)
**************************************************

Niestety nie jest to odosobniony przypadek. Z moją główną stroną firmową jest jeszcze gorzej :( .  Jak nazwać takie działanie? Ktoś bez pozwolenia kopiuje cudzą pracę i dodatkowo sam nazywa się autorem. Jak nazwać taką osobę? Czy taka osoba może uczciwie prowadzić firmę?

System automatyki budynkowej BACNet

Autor: Grzegorz Celiński
20 Wrzesień 2009

Standard  BACnet (  Building Automation and Control Networks) to zbiór reguł używanych w komunikacji pomiędzy urządzeniami i systemami stosowanymi do zarządzania budynkami. System ten a raczej standard został stworzony przez ASHRAE w USA w 1995 roku i przyjęty przez ANSI jako standardowe rozwiązanie, mające ułatwić integrację systemu zarządzania budynkiem w sytuacji, gdy jego komponenty pochodzą od różnych producentów.

Czytaj dalej…